Aplikacja Biorcy życia - biorcyŻYCIA

Jesteś po przeszczepieniu nerki lub wątroby i chcesz dbać o przeszczepiony narząd? Jesteś w trakcie dializ i chcesz kontrolować swój stan zdrowia? Masz w gronie swoich bliskich osobę po przeszczepieniu?

Teraz dbanie o zdrowie Twoje i Twoich bliskich może być jeszcze łatwiejsze.

Zainstaluj aplikację
„Biorcy życia” i miej zawsze pod ręką:

Nowość w aplikacji! Podcasty

Słuchaj podcastów ze specjalistami oraz pacjentami przed i po przeszczepieniu.

Dzienniczek samokontroli

Zapisuj codziennie wyniki swoich pomiarów np. ciśnienia tętniczego, glikemii, wagi czy temperatury w jednym miejscu. Wyeksportuj wpisane pomiary i wyślij lekarzowi.

Asystenta leków

Wprowadź przyjmowane przez Ciebie leki a aplikacja przypomni Ci o przyjęciu kolejnej dawki leku.

Asystenta wizyt i badań

Wprowadź planowane wizyty i badania kontrolne a aplikacja przypomni Ci o ich terminie. Zanotuj pytania do lekarza przed wizytą. Odnotuj zalecenia przed badaniem.

Bazę wiedzy

Łatwy dostęp do artykułów przygotowanych dla Ciebie przez ekspertów.

01 05

Pobierz za darmo aplikację z Google Play i App Store już dziś:

3 kroki, aby korzystać z aplikacji

1.

Pobierz aplikację „Biorcy życia” na swój telefon z serwisu GooglePlay (Android) lub AppStore (iOS).

2.

Utwórz swoje konto klikając w „Zarejestruj się” podając swojego e‑maila oraz 4 cyfrowy PIN.

3.

Aktywuj swoje konto klikając w link aktywacyjny, który otrzymasz na podany adres e‑mail.

Zobacz, jakie to łatwe:

Dzienniczek
samokontroli

Asystent
leków

Instalując aplikację Biorcy życia zyskujesz dostęp do ważnych i praktycznych funkcji:

Serwis
www.biorcyzycia.pl
Aplikacja
Biorcy życia
Dostęp do artykułów stworzonych przez ekspertów, w tym transplantologów z renomowanych klinik z całej Polski
Aktualne informacje i wytyczne dotyczące COVID-19
Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi, zebrane w jednym miejscu
Niezbędnik pacjenta do pobrania na telefon lub komputer
Katalog interesujących stron www
Dzienniczek samokontroli, który ułatwi Ci monitorowanie parametrów zdrowotnych, z funkcją ustawiania spersonalizowanych powiadomień
Eksport danych z Dzienniczka samokontroli w formacie pliku excel
Asystent leków, który przypomni o konieczności zażycia kolejnej dawki
Asystent wizyt i badań, który umożliwi ustawienie przypomnienia o wizycie kontrolnej
Konto użytkownika
Słuchanie podcastów ze specjalistami oraz pacjentami przed i po przeszczepieniu

Masz pytanie? Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich:

1. Pobieranie aplikacji

Aplikację można pobrać bezpłatnie zarówno z GooglePlay jak i AppStore.

Tak, aplikacja jest dedykowana zarówno pacjentom po przeszczepieniu jak i osobom dializowanym.

2. Rejestracja konta

Link aktywacyjny powinieneś otrzymać niezwłocznie po zarejestrowaniu się. W pierwszej kolejności sugerujemy sprawdzenie folderu Spam, a jeśli nie znajdziesz tam maila aktywacyjnego zgłoś nam na biorcyzycia@chiesi.pl.

3. Logowanie

Upewnij się czy kliknąłeś w link aktywacyjny, który otrzymałeś na podany adres e-mail. Jeśli tak, sprawdź czy w rubryce „Adres e-mail” nie ma niepotrzebnej spacji.

Na ekranie logowania, poniżej rubryki „PIN” znajdziesz opcję „Nie pamiętasz PINu?”. Po jej kliknięciu, wystarczy wpisać adres e-mail użyty do rejestracji, a następnie „Oodzyskaj PIN”.

gdy nie pamiętasz  PINu

4. Moje dane

Nie utracisz danych, ponieważ na nowym telefonie możesz ponownie pobrać aplikację Biorcy życia i zalogować się na to samo konto jak dotychczas. Dlatego właśnie potrzebna jest zgoda na administrowanie Twoimi danymi, które zabezpieczamy szyfrując je na naszych serwerach.

Nie musisz rejestrować się na nowo, wystarczy zalogować się na dotychczasowe konto za pomocą e-maila oraz PINu.

Powiadomienia z aplikacji są zupełnie dobrowolne. W każdej chwili możesz je uruchomić lub wyłączyć, osobno dla różnych funkcjonalności np. w Asystencie leków lub w Dzienniczku samokontroli. Pamiętaj, że dzięki włączonym powiadomieniom aplikacja przypomni Ci m.in. o przyjęciu leków, odnotowaniu Twoich parametrów zdrowotnych czy zaplanowanej wizycie kontrolnej.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych szczególnie chronionych jest dobrowolne, ale niezbędne, żebyś mógł korzystać z funkcji: Dzienniczek Samokontroli, Asystent Leków oraz Asystent Wizyt i Badań.

Aby zmienić swoją decyzję wystarczy wejść w opcje: Moje konto => Moje zgody.

Moje konto

Możesz zmienić PIN wchodząc w „Moje konto” => „Zmień PIN”

Zmień PIN

Możesz włączyć powiadomienia z aplikacji „Biorcy życia” klikając w „Moje konto” => „Powiadomienia”.

Powiadomienia

Po wyjściu z aplikacji, za każdym razem jesteś automatycznie wylogowany. Robimy to, żeby chronić Twoje dane zdrowotne, które wpisujesz do aplikacji.

5. Dzienniczek samokontroli

Parametry, które widzisz w swojej aplikacji przy pierwszym korzystaniu są tzw. parametrami domyślnymi. Eksperci Biorców Życia rekomendują, aby co najmniej przez 6 miesięcy od zabiegu przeszczepienia narządu prowadzić regularnie Dzienniczek Samokontroli, a odnotowane wyniki zabrać ze sobą na wizytę kontrolną. Listę parametrów możesz samodzielnie modyfikować.

Tak, możesz wprowadzić swój parametr klikając „Edytuj parametry”. Możesz ustawić dowolnie jego nazwę oraz przypisać do każdej pory dnia.

Edytuj parametry

Tak, możesz dowolnie zarządzać swoimi porami dnia w aplikacji klikając opcję „Układ i godziny pomiarów”. Dzięki tej opcji możesz także dodać zupełnie nową porę dnia.

Układ i godziny pomiarów

Aplikacja Biorcy życia umożliwia Ci podgląd wpisanych przez Ciebie pomiarów za pomocą kliknięcia w ikonę kalendarza.

Kalendarz

Tak, aplikacja Biorcy życia umożliwia Ci dowolne zarządzanie porami dnia i godzinami. Np. aby zmienić godzinę dla pory dnia „Rano” kliknij opcję „Edytuj godzinę”.

Edytuj godzinę

Nie, jeśli dziś dodasz nową porę dnia, będzie ona wyświetlać się codziennie.

Wystarczy kliknąć w opcję „Resetuj układ pomiarów”.

Resetuj układ pomiarów

To proste, wystarczy, że w trakcie dnia odnotujesz ile mililitrów płynów przyjąłeś (kliknięcie „+”) oraz ile płynów wydaliłeś (kliknięcie „-”), a aplikacja na bieżąco będzie pokazywać Ci jaki jest Twój obecny bilans płynów.

Płyny

Aplikacja Biorcy życia pozwala wygenerować Twoje pomiary z dowolnego zakresu dat w postaci pliku Excel. Aby to zrobić kliknij w „Eksport danych”, a następnie wybierz z jakiego zakresu dat chcesz wygenerować zestawienie oraz „Pobierz dane”. Zestawienie możesz wysłać e-mailem bądź innym komunikatorem jak również zapisać na swoim telefonie. Pamiętaj, aby chronić swoje dane i nie udostępniać ich niepowołanym osobom.

6. Asystent leków

Wystarczy kliknąć „+ wprowadź lek” => „Dodaj nowy lek” i wprowadzić nazwę, dawkę, godzinę oraz ustawić przypomnienie.

Dodaj nowy lek

W aplikacji Biorcy życia możesz wprowadzić wszystkie leki, które przyjmujesz codziennie, abyś nie zapomniał o żadnym z nich.

Nie, aplikacja Biorcy życia będzie automatycznie codziennie przypominać Ci o przyjęciu leków, które do niej wprowadziłeś.

Tak, aplikacja Biorcy życia pozwala usunąć lek za pomocą opcji „Dodaj / usuń lek”

Dodaj/usuń lek

W rubryce „Dawka leku” wprowadź dokładnie tę dawkę, którą zalecił Ci lekarz. Może to być np. 2 tabletki lub 5 ml lub 1 drażetka.

Aplikacja Biorcy życia pozwala wprowadzić jedną, dwie lub więcej przypomnień dla jednego leku. Wystarczy kliknąć „Dodaj kolejną godzinę”

Dodaj kolejną godzinę

W każdym momencie możesz wyedytować wprowadzony lek, również włączyć dla niego lub zmienić przypomnienie. Aby to zrobić kliknij „Dodaj / Usuń lek” => „Edytuj” i zaznacz „Przypomnienie”.

7. Asystent wizyt i badań

Aplikacja Biorcy życia pozwala wprowadzić dowolną liczbę badań i wizyt dla danego dnia. Po wejściu w kalendarz i kliknięciu w odpowiedni termin pokażą się one na Twojej liście.

Aplikacja Biorcy życia pozwala Ci zanotować pytania, które chciałbyś zadać swojemu lekarzowi. Możesz zapisać je w rubryce „Pytania do lekarza” podczas dodawania (lub edycji) wizyty w Asystencie Wizyt. Nie zapomnij kliknąć „Zapisz”.

Pytania do lekarza

Aplikacja Biorcy życia umożliwia robienie notatek po wizycie. Aby do nich wrócić wystarczy kliknąć w kalendarzu w odbytą wizytę i zjechać na dół do „Notatek z wizyty”

Notatka z wizyty

Aplikacja Biorcy życia pozwala na zapisanie zaleceń przed badaniem. Można to zrobić podczas dodawania nowego badania. Jeśli lekarz zalecił Ci, aby dzień wcześniej przygotować się do badania kliknij przypomnienie „Dzień przed”, dzięki czemu nie zapomnisz o zaleceniach lekarskich.

Newsletter

Bądź na bieżąco

* możesz wybrać kilka

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Chiesi Poland sp. z o.o. (dalej: Chiesi) z siedzibą w Warszawie (02-305) przy Al. Jerozolimskich 134

W jakim celu i na jakiej podstawie Chiesi zamierza przetwarzać Pani/Pana dane osobowe?

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji zamówionej usługi Newslettera, świadczonej drogą elektroniczną na podstawie regulaminu świadczenia usługi drogą elektroniczną, który został przez Panią/Pana zaakceptowany. Dane te są przetwarzane zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b) RODO w celu realizacji usługi Newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do skorzystania z usługi Newslettera. Zgoda na wysyłkę newslettera może zostać wycofana w każdym czasie poprzez odwołanie jej za pomocą linku na dole wiadomości e-mail zawierających newsletter. Chiesi może przekazywać Pani/Pana dane osobowe innym podmiotom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Spółki. Chiesi będzie udostępniać dane osobowe innym odbiorcom, o ile taki obowiązek wynikać będzie z obowiązujących przepisów prawa. Chiesi nie będzie wykorzystywać Pana/Pani danych osobowych do profilowania ani w ramach zautomatyzowanego systemu podejmowania decyzji. Pani/Pana dane nie będą przekazywane do państw trzecich i organizacji międzynarodowych.

Jak długo Chiesi będzie przetwarzać Pani/Pana dane?

Pana/Pani dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny dla świadczenia usługi Newsletter w oparciu o Regulamin, do czasu rezygnacji przez Panią/Pana z usługi Newslettera.
Jakie prawa przysługują osobie, której dane dotyczą?

Przysługuje Ci prawo do:

  • dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania kopii danych osobowych podlegających przetwarzaniu;
  • sprostowania swoich nieprawidłowych danych;
  • żądania usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym) w przypadku wystąpienia okoliczności przewidzianychw art. 17 RODO;
  • żądania ograniczenia przetwarzania danych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach wskazanych w art. 21 RODO;
  • przenoszenia dostarczonych danych, przetwarzanych w sposób zautomatyzowany.

Jeżeli uważasz, że Twoje dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem, możesz wnieść skargę do organu nadzorczego (UODO, ul. Stawki 2, Warszawa).

Kontakt

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji związanych z ochroną danych osobowych lub chcesz skorzystać z przysługujących Ci praw, skontaktuj się z nami: Inspektor Ochrony Danych: dpo@chiesi.com Chiesi Poland Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 134.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.